Medita kliinikus teostab vastuvõtte diabeediõde Panainti Posmatš

Medita kliiniku Tartu keskuses teostab iseseisvaid vastuvõtte diabeediõde Panainti Posmatš.

Panainti Posmatš on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning täiendanud ennast erialaselt mitmetel koolitustel Eestis ja välismaal. Diabeediõde räägib eesti, inglise ja vene keeltes.

Medita kliiniku diabeediõe vastuvõtule on oodatud erinevas eas diabeeti põdevad patsiendid. 

Vastuvõtu käigus hinnatakse patsiendi terviseseisundit, selgitatakse patsiendile diabeedi olemust ja võimalikku mõju tervisele ning antakse soovitusi toitumise, liikumise ja unehügieeni osas ning praktilisi oskusi näiteks glükomeetri kasutamiseks või insuliinravi süstimistehnika osas.

Diabeediõe Panainti Posmatši sõnul tuleb diabeedihaigetele läheneda interdistsiplinaarselt ning iga patsiendiga tuleb tegeleda individuaalselt ja süsteemselt.
Medita kliiniku diabeediõe vastuvõtud toimuvad nii Tervisekassa põhiselt kui ka tasulisena. Tervisekassa põhisel vastuvõtul peab perearsti saatekirjal olema märge „õe vastuvõtt endokrinoloogia erialal (diabeet)“. 

Diabeediõe esmase iseseisva vastuvõtu järgselt suunatakse patsient vajadusel täpsustavatele uuringutele ja endokrinoloogi konsultatsioonile. 

Panainti Posmatši vastuvõtule saab registreeruda patsiendiportaalis www.digilugu.ee, Medita kliiniku veebiregistratuuris www.veebiregistratuur.ee või telefonil 17101

Medita kliinikul on Tartus Tervisekassaga sõlmitud leping endokrinoloogia erialal ambulatoorsete vastuvõttude teostamiseks.